O nás Kronika Fórum Hl. stránka

  O nás: Poznej nás Historie Mapa Letáky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O NÁS - POZNEJ NÁS


Scházíme se každý čtvrtek v 18:30 v prostorách sdružení Tereza, Haštalská 17. Na pravidelná setkání chodí kolem 8 - 10 lidí, avšak celkový počet lidí okolo Galesu je několikanásobně vyšší. Po půl deváté, kdy skončí oficiální program, vždy zajdeme ještě popovídat do restaurace. Gales existuje již více než 15 let.


Naše činnost vyžaduje tu menší a tu větší organizační nasazení. Jedním z organizátorů je Marek . Pokud pošleš dotaz na naši adresu , s největší pravděpodobností odpoví on. Kromě toho se stará o naše stránky. Zde ho vidíte se spokojeným úsměvem na prázdninovém výletu do Moravského krasu.


Některé z nás zase vyplňování tabulek, tvorba ToDo listů a harmonogramů tolik nebaví, ale přesto chtějí, aby byl program dostatečně pestrý. Vlevo zrovna vidíte Adama, jak ukazuje ostatním směr k aktivní tvorbě, výsledkem jsou další interpretace našeho světa, jež si můžete prohlédnout na stránkách Galedílny.


Nejzcestovalejším z nás je Zdeněk. Proto se často stává plánovačem letních akcí a výletů. Kromě toho se ujal přípravy programu pro náš filmový klub. A konečně je to on, jehož názory vedou k nejčastějším politickým debatám nad pivem, protože studium historie v něm zanechalo opravdu velké následky.


Několikrát do roka zavítá na Gales zajímavý host. Téměř výlučně je to Milan, kdo s kandidáty na hosta trpělivě mailuje a telefonuje, dokud ho k nám nedostane. Milan zároveň zastává i vysoce váženou funkci dvorního meteorologa Galesu. A v neposlední řadě je organizátorem řady výletů, jimž musí bezpodmínečně předcházet prozkoumání terénu i restauračních zařízení v rámci průšlapu.


Diplomatické zastupování Galesu v zahraničí má na starosti Slávek, momentálně vyslaný na čtyřletý pobyt do Bosny a Hercegociny. Na fotce zrovna Slávek, bývalá mediální hvězda a mluvčí Gay a lesbické ligy, vytváří na silvestrovském výletu v Telči kruhy prskavkami.


V zimním období jsou naše výlety komornější, ale stejně zajímavé. Zpestřit si je můžeš třeba povídáním na vědeckotechnické téma s Vaškem. Jako řádně univerzální člověk má kromě nadání technického i nadání výtvarné, zejména pak batikovací. Díky Vaškovi jsme se dlouhé roky mohli setkávat v prostorách sdružení Tereza.


Kdo má rád autobusy, mašinky a zajímá ho MHD, může se zúčastnit diskuzí na dopravní témata. Jejich organizátorem bývá Petr, který pro nás připravil sérii už několika zajímavých povídání o hromadné dopravě.


Velmi často u nás také potkáš Mirka. Tváří se, že neumí do pěti počítat, ale při troše snahy zvládne i technicky náročné úkony. Miluje vše maďarské, zejména pak maďarské jinochy. Na fotografii ho vidíte se svojí oblíbenou dětskou knížkou o mašinkách během literární kavárny, kterou jsme pořádali v rámci našich debat.Názory galesáků jsou opravdu různé, od ultraliberálních po ty ultrakonzervativní. Stoupenec druhého proudu a velký příznivec debat Jirka zrovna krmí na výletě konzervativního koně.Nakonec něco o Vilémovi. Asi proto, že akce Galesu z nás navštěvuje nejdéle. Vlastní zodpovědnost by sice vidlemi přehazovat nemohl, zato je ale výborným společníkem. Důkladně vychozené studium práv a jeho přemýšlivá hlava udělá každou debatu zajímavější.

Upozornění na
aktualizaci stránek: